CZ EN

O mně

// Vždy ji fascinovaly barvy

Jana vystřídala různá povolání. Dlouho pracovala na pozici finanční manažerky v nadnárodním koncernu.

Vždy ji fascinovaly barvy a také příroda se svou nekonečnou pestrostí a vynalézavostí. To ji přivedlo ke kresbě a malbě. Studovala v ateliérech Praga Prima a Malba a kresba v Praze, se St. Ives School of Painting v Itálii a Anglii. Malování vnímá jako příležitost k zastavení, ztišení a koncentraci. Ráda by, aby její obrazy přinášely lidem úlevu a radost. Nejčastějšími motivy jejích obrazů jsou krajina a rostliny. Pracuje s olejem, akrylem, akvarelem a tuší. V současnosti převažuje akvarel pro jeho lehkost a nevypočitatelnost. Zajímají ji různé techniky experimentování.

Pořádá akvarelové workshopy ve Slaném, Praze a západních Čechách. Těší ji pomáhat lidem odstraňovat bloky, které vůči malování mají a objevovat jeich vlastní výtvarný styl. Přijímá zakázky na malby a kresby.

Je autorkou workshopů Art & Fun, jež jsou zaměřené na rozvoj tvořivosti a  odstraňování častých bloků pomocí jednoduchých výtvarných technik.

Je  spolutvůrkyní projektu pětileté osobní knihy Prožitková REVUE, která vznikla pro ty, kdo si potřebují více zvědomit život, který žijí. S přáteli založila nakladatelství a literární server www.otevreni.com.

Výstavy a jiné události:

Červenec 2016        Výstava Cesty (společná výstava), Galerie M. D. Rettigové Všeradice
Březen 2016            Výstava Zahrada snů (host výstavy), Výstavní síň Mánes, Praha
Listopad 2015         Výstava Příběhy barev, Galerie Dobeška, Slaný
Září 2015                 Unilever Brands Creative Excellence Awards, Londýn
Květen 2015            Výstava Květy na barikádě, Café Barriqáda, Praha

Foto: Kateřina Husárová