CZ EN

Pobytové kurzy

Akvarelové pobyty 
V současné době probíhají akvarelové pobyty na nádherném místě, kde se můžete nechat hýčkat krásnou přírodou a čistým prostředím rodinné permakulturní farmy – v Organicfarm Soběsuky.

Organicfarm Soběsuky 53, 335 01 www.organic-farm.cz
Kurzy jsou určené jak pro začátečníky, tak pro pokročilé.
Začátek čtvrtek večer, ukončení neděle dopoledne.

Termíny 2024:

8. – 11. srpna 2024 zbývá 1 volné místo
28. listopadu – 1. prosince 2024
zbývá 9 volných míst

 

Informace o kurzu:

KDE:
Organicfarm Soběsuky 85, 335 01
(Z Plzně směr Písek cca 34 km. Na začátku Nepomuka odbočka doprava, poté 3 km směr Neurazy, na konci vesnice Soběsuky vlevo)

PRO KOHO:
Kurz je určený jak pro začátečníky, tak pro pokročilé.

CO:
Akvarelový kurz v prostředí moderního rodového statku v krásné pošumavské krajině jižně od Plzně. Počítáme s lehkou jógou na protažení těla a podpoření kreativity. Malovat budeme v čisté přírodě s příjemným moderním zázemím.

CENA:
Akvarelový kurz: 2700 Kč.
Ubytování, stravování, jóga, dýchání: 3900 Kč.
Výtvarné potřeby vhodné pro kurz možno poskytnout na místě za cenu 200 Kč.

REZERVACE A PLATBA ZÁLOHY:
Rezervace na emailu: gregorova.jana@seznam.cz.
Místo je závazně rezervováno zaplacením zálohy 3900 Kč na číslo účtu: 4203706319/0800.
Do poznámky uveďte akvarel únor+jméno. Záloha je vratná do 1 měsíce před konáním kurzu. V dalších dnech je možné v případě využití místa náhradníkem zálohu přesunout na další termín kurzu. Doplatek se hradí na místě v hotovosti.

VEDENÍ KURZU
Akvarel: Jana Gregorová www.janagregorova.cz
Jóga (pátek, sobota): Jana Silovská, dýchání podle Wim Hofa (neděle): Václav Silovský – instruktor metody

PODROBNOSTI:
Malování akvarelem (podle období a aktuálních témat)
Na tomto kurzu se budeme obracet do svého nitra, proces akvarelové malby nás podpoří ve vnitřním zklidnění a usebrání. Hlavní technikou bude malba do mokrého podkladu, a to až k malbě, kdy se pracuje s papírem nasáklým vodou z obou stran. Inspirovat se budeme přírodou chystající se ke spánku.  Pro ty, koho přitahuje abstraktní malba, bude jeden blok zaměřený speciálně na inspiraci v této oblasti. Na řadu přijdou i akvarelové vánoční pohlednice, k dispozici budou četné inspirace. Mohou se objevit témata i techniky vycházející z momentální nálady skupiny a celkové atmosféry. Budeme plně v přítomnosti. Malování v harmonii s krásným prostředím Organicfarm v adventním čase pomůže k naladění se na hluboké vnímání a prožitek. Kurz je veden individuálním přístupem s cílem podpořit každého účastníka v jeho malířském směru.

Jóga a dýchání:
Na jógové cvičení si vezměte vhodné oblečení. Boty nepotřebujete, cvičíme bosi. Přibalte cvičební karimatku, dečku, mikinu, polštářek. Pokud cokoliv nemáte, je možné si v centru v omezeném množství zapůjčit. Cvičit se bude vždy ráno před snídaní v pátek a v sobotu. Cvičení povede Jana Silovská.

Na nedělní ráno před snídaní jsme zařadili dýchání podle Wima Hofa, které povede Václav Silovský.  Na toto cvičení vám postačí vybavení, které budete mít s sebou na jógu.

Stravování:
Strava je veganská, pochází ze zahrady Organicfarm nebo od kolegů farmářů nebo je bio původu. Pokud máte jiné stravovací omezení, prosíme o informaci předem. Je zde možnost koupit si pro večerní posezení sladké i slané pochutiny, bio víno atd.

Ubytování:
K dispozici jsou dvojlůžkové pokoje v externí budově. Ubytování je vybudované z čistě přírodních materiálů – včetně matrací a lůžkovin, také bez alergenních složek (jen bavlna, kokos, konopí). Klid navozuje také nepřítomnost wifi v celém areálu. Zároveň prosíme o maximální možné vypnutí mobilních telefonů, zejména v době spánku. Sociální zázemí je společné (4 toalety a 4 sprchy).

Dotazy

Pokud budete mít dotazy, můžete psát na email gregorova.jana@seznam.cz.