CZ EN

Pobytové kurzy

Kurz Motivy léta akvarelem
13. 8. 2020 – 16. 8. 2020

Organicfarm Soběsuky 53, 335 01 www.organic-farm.cz

Kurz je určený jak pro začátečníky, tak pro pokročilé.
Začátek čtvrtek večer, ukončení neděle dopoledne. Setkání je naplánované na dva celé dny (pátek a sobota). K tomu příjezd a začátek už ve čtvrtek navečer tak, abychom se mohli společně naladit a porozhlédnout po okolí.

Na tomto kurzu budeme více než jindy experimentovat. Využijeme při tom akvarel, tuš, ale i suché techniky. Tématicky se zaměříme na abstraktnější motivy, inspiraci krajinou a rostlinami a nebudou chybět ani oblíbená zvířata. Budeme experimentovat s tahy štětcem a vytvářením vlastních specifických tahů a jejich další využití. Podle libosti bude možné malovat dle živé předlohy nebo četných fotografií, které budou k dispozici. Pokud bude vhodné počasí, vyzkoušíme i malbu v plenéru. Pokročilí i začátečníci budou moci malovat tempem odpovídajícímu jejich úrovni. Kurz je veden individuálním přístupem s cílem podpořit každého účastníka v jeho malířském směru.

Na jógové cvičení si vezměte vhodné oblečení. Boty nepotřebujete, cvičíme bosi. Přibalte cvičební karimatku, dečku, mikinu, polštářek. Pokud cokoliv nemáte, je možné si v centru v omezeném množství zapůjčit. Cvičit se bude vždy ráno před snídaní v pátek a v sobotu. Cvičení povede Jana Silovská.
Pro velký úspěch na předchozích kurzech jsme na nedělní ráno před snídaní zařadili dýchání podle Wima Hofa, které povede Václav Silovský. Na toto cvičení vám postačí vybavení, které budete mít s sebou na jógu.
Strava je veganská, pochází ze zahrady Organicfarm nebo od kolegů farmářů nebo je bio původu. Pokud máte jiné stravovací omezení, prosíme o informaci předem. Je zde možnost koupit si pro večerní posezení sladké i slané pochutiny, bio víno atd.

K dispozici jsou dvojlůžkové pokoje v externí budově. Ubytování je vybudované z čistě přírodních materiálů – včetně matrací a lůžkovin, také bez alergenních složek (jen bavlna, kokos, konopí). Klid navozuje také nepřítomnost wifi v celém areálu. Zároveň prosíme o maximální možné vypnutí mobilních telefonů, zejména v době spánku. Sociální zázemí je společné (4 toalety a 4 sprchy).

VEDENÍ KURZU
Akvarel: Jana Gregorová www.janagregorova.cz
Jóga (pátek, sobota): Jana Silovská,
Dýchání podle Wima Hofa (neděle): Václav Silovský

Cena: 4600 Kč (ubytování, strava, cvičení, malování). Výtvarné potřeby vhodné pro kurz možno poskytnout na místě za cenu 200 Kč.

Rezervace na email: vaclav.s@organic-farm.cz.
Místo je rezervováno zaplacením zálohy 2000 Kč na číslo účtu 123-1692530217/0100. Do poznámky uveďte akvarel srpen+jméno. Záloha je nevratná. Pokud se účastník po uhrazení zálohy nemůže zúčastnit kurzu, v případě využití jeho místa náhradníkem je možné zálohu převést jednou na další termín.

Dotazy:
Pokud budete mít dotazy k malování, můžete psát na email gregorova.jana@seznam.cz.

Další termín v roce 2020: 29. října – 1. listopadu 2020