CZ EN

Akvarel je hra

PROGRAM – V ČEM VÁM TO POMŮŽE

Každý člověk už někdy v životě zažil pocit, že chtěl kreslit, psát, zpívat nebo jakkoli jinak tvořit a současně si říkal, že to neumí. A že proto to nemá cenu, že by se jen ztrapnil, kdyby to zkoušel. Přitom kreativita a její vyjádření je přirozenou součástí každého z nás. A v dnešním světě plném stresu, tlaku a povinností je třeba být s touto svou stránkou v kontaktu, minimálně proto, aby člověk podpořil své duševní zdraví.

„Neustále slýchám, že z tvořivosti lidé zešílí. Nesouhlasím. Lidé zešílí, když se kreativně nevyjadřují… Takže tvořte s tím, co je ve vás, ať už to uspěje nebo ne… Je to vše stejně jen instinkt a experiment a záhada, takže začněte. Začněte kdekoli, ideálně hned.“ (Elizabeth Gilbert: Velké kouzlo)

Nabízím Vám odpočinkovou aktivitu Akvarel je hra, při které si budete hrát s výtvarným médiem, které je nevypočitatelné a nelze ho plně řídit, lze ale využít jeho vlastností a jít ve svém vyjádření jeho směrem neboli plout s proudem.

 

UŽIJTE SI TO

Ve variantách programu Akvarel je hra Vám umožním jednoduchými výtvarnými technikami začít pracovat s tímto médiem. Celý proces obsahuje především hru a objevování, při nichž zapomenete na jakékoli bloky a budete se bavit.
Výsledkem může být, že si čas, který spolu strávíme, „jen“ naplno užijete. Anebo Vám naše setkání otevře přístup do nového prostoru, o kterém jste neměli ani tušení.
Ráda Vás podpořím v hledání a nalézání vašeho vlastního výtvarného projevu.

Variantu Expresívní štětec naleznete zde.

Variantu Květiny a stromy akvarelem naleznete zde.