CZ EN

Výtvarné potřeby na akvarel

Výtvarné potřeby na akvarel

Často se mě ptáte, jaké výtvarné potřeby si na akvarel pořídit. Minulé měsíce a týdny byly pro některé trochu náročné. Pokud patříte k těm, kteří potřebují zklidnit své vířící myšlenky a jste schopni si občas najít hodinu nebo půl pro sebe, možná by se nějaké základní potřeby na malování hodily. Tady je přehled základní akvarelové výbavy a tipy na místa, kde se dají výtvarné potřeby pořídit:

Balíček pro začátečníky:
Barvy v sadě Winsor&Newton, Cotman akvarelové barvy, 12 půlpánviček + štětec |
Barvy v sadě ze zahraničí: DANIEL SMITH SETS DE ACUARELA – Artemiranda (dodání bývá do 1 týdne – 10 dnů)
Kulatý syntetický štětec střední Dynasty,FAUX SQUIRREL, syntetický vlas, kulatý, vel. 4 | Milujeme malování | Výtvarné potřeby (milujememalovani.cz)
Syntetický štětec oblouk Dynasty,FAUX SQUIRREL, syntetický vlas, oblouk, vel. 3/8 | Milujeme malování | Výtvarné potřeby (milujememalovani.cz)
Akvarelový blok Canson, XL aquarelle, akvarelový blok, kroužková vazba, 300g/m2, 30 listů, A4 | Milujeme malování | Výtvarné potřeby (milujememalovani.cz)

Papíry na akvarel
Altamira Praha: Bloky Canson (tyrkysová barva) Papíry a bloky – na akvarel – Vytvarnepotreby.cz
Výtvarné potřeby v Praze Soukenické: Bloky Canson (tyrkysová barva) nebo Strathmore Skicáky – kroužková vazba | Výtvarné potřeby (simply-t.cz) a4/

Barvy v ČR
Barvy Daniel Smith už se prodávají nově i v Čechách: Akvarelová barva Daniel Smith PrimaTek, 15ml – modrá – Yuppi Dají se koupit samostatně nebo v sadách.
Altamira Praha: Anglické Winsor and Newton, set tuhých barev v pánvičkách (účastníci mých kurzů mají vyzkoušeno): W&N Artist sada akvarel umělecké kvality v tubách 12x5ml v plechovém boxu (vytvarnepotreby.cz)
Altamira Praha: Anglické barvy Winsor and Newton tuby samostatně Barvy – akvarel – Profi W&N tuby – Vytvarnepotreby.cz
Altamira Praha: Schmincke Horadam v pánvičkách: Schmincke Horadam profi akvarelové barvy 12 ks (vytvarnepotreby.cz)

Barvy ze zahraničí
Artemiranda Španělsko: barvy Daniel Smith DANIEL SMITH ACUARELA EXTRAFINA EN TUBO DE 5 Y 15 ML – Artemiranda nebo barvy Mijello MIJELLO ACUARELA ARTIST MISSION GOLD CLASS – TUBO DE 15 ML – Artemiranda
Pokud začínáte, doporučila bych na začátek od Daniel Smith Essentials Paint Set a Primatek Set, mně vystačily na více než 1 rok a to jsem malovala denně. Odkaz na sady je v prvním odstavci.

Štětce
Altamira: pro začátek stačí např. tyto Pébeo sada štětců 8ks syntetika (3 ploché + 4 kulaté+1 vějířek) krátká násada (vytvarnepotreby.cz)

Plechová prázdná paleta a prázdné mističky
Výtvarné potřeby Soukenická: Plechovou prázdnou krabičku na akvarelové barvy (do té vymáčknete barvu z tuby) mají např. tady (velikost 12, 24, 36 nebo 48) Prázdná plechová krabička pro akvarely 12ks | Výtvarné potřeby (simply-t.cz)
Prázdné misky mají také EMPTY PLASTIC PAN HALF 6 pcs + FULL 3 pcs | Výtvarné potřeby (simply-t.cz)

Přeji radost z tvoření a těším se na viděnou na mých akvarelových kurzech

About the Author

Leave a Reply

*

captcha *